Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Specjalny dyżur eksperta ZUS dla mieszkańców Częstochowy i Lublińca już w czwartek 27 V

Facebook Twitter

Specjalny dyżur telefoniczny na temat świadczenia rehabilitacyjnego poleca lokalny oddział ZUS w Lublińcu. Eksperci mają dyżurować 27 maja, w godz. od 10.00 do 12.00 i odpowiadać na pytania zainteresowanych osób. Czego się dowiemy?

Pytaliśmy rzecznika instytucji:

Na jakich zasadach można z niego skorzystać, ile wynosi, na jaki okres jest przyznawany oraz kiedy pomimo choroby nie otrzymamy świadczenia – na te i inne pytania odpowiadać będzie odpowiadać ekspert lublinieckiego inspektoratu ZUS pod numerem telefonu 34 353 08 15. Wciąż wiele osób jest pełnych niepokoju, gdy okres zasiłku chorobowego jest na wyczerpaniu a choroba nie ustępuje. W takiej sytuacji można się starać o świadczenie rehabilitacyjne.

Oddział ZUS w Częstochowie organizuje taki telefoniczny dyżur, który pozwoli rozwiać wątpliwości dla osób, którym świadczenie chorobowe już się kończy, a mają nadal problemy zdrowotne:

Przysługuje ono osobie, która po wyczerpaniu zasiłku chorobowego nadal jest chora, ale dalsze leczenie lub rehabilitacja dają jej szanse na odzyskanie zdolności do pracy. Jakie dokumenty powinniśmy przedstawić do ZUS, aby otrzymać świadczenie, czy każdy chory może liczyć na jego wypłatę i co możemy zrobić jeśli nie zgadzamy się z oświadczeniem lekarza orzecznika – to tylko część zagadnień, które można poruszyć z ekspertem ZUS

– do kontaktu zachęca Beata Kopczyńska, rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ekspert lublinieckiego inspektoratu przypomnijmy będzie dyżurował pod nr tel. 34 353 08 15.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021