Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich w Częstochowie tylko do 3 sierpnia

Facebook Twitter

Jeszcze tylko do dzisiaj (3.08) potrwa rekrutacja uzupełniająca do częstochowskich „ogólniaków”, „techników” czy szkół branżowych. To ważna informacja dla absolwentów ósmych klas, którzy jak dotąd nie zakwalifikowali się do żadnej ze szkół.

fot. Free-Photos / pixabay.com

W wiadomościach przypominamy o zasadach dodatkowego naboru:

Marcin Breczko: Jak to wygląda praktycznie? Otóż szkoły nie rekrutują już poprzez system elektroniczny, w tej dodatkowej rekrutacji wszystko odbywa się bardzo tradycyjnie i drogą papierową. Trzeba po prostu iść osobiście do wybranej szkoły między 1 a 3 sierpnia i złożyć tam prośbę o przyjęcie do dyrekcji. Także w szkołach uzyskamy aktualne, pełne informacje o dostępnych w nich miejscach

– tłumaczy Marcin Breczko z biura prasowego UM. Częstochowskie szkoły ponadpodstawowe w sumie dysponują 467 miejscami w rekrutacji uzupełniającej:

Marcin Breczko: Są to zarówno te miejsca, które powstały w wyniku rezygnacji zakwalifikowanych wstępnie osób podczas pierwszego naboru, jak i te, które zgodnie z zapowiedziami utworzyło miasto – Miejski Wydział Edukacji. A więc składamy w wybranej szkole nawet odręcznie napisaną prośbę o przyjęcie z kserokopią świadectwa i wynikiem egzaminu. Ten punktowy wynik egzaminu będzie się podczas tej dodatkowej rekrutacji liczył, z tym że punkty będzie przeliczał nie system, lecz dyrekcja danej placówki.

Jak mówi Marcin Breczko – 12 sierpnia kandydaci dowiedzą się, czy zostali zakwalifikowani do danej szkoły:

Marcin Breczko: Jeśli tak, to do 18 sierpnia będziemy mieli jeszcze czas, aby donieść oryginał świadectwa. Dyrektorzy są zobowiązani ogłosić listy przyjętych 19 sierpnia do godz. 14:00. Mamy nadzieję, że wtedy już uda się zakończyć tę rekrutację i wszyscy chętni znajdą sobie miejsce w częstochowskich szkołach ponadpodstawowych.

W rekrutacji uzupełniającej o zakwalifikowaniu ucznia do szkoły również decyduje liczba punktów.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024