Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rada Powiatu Częstochowskiego będzie dziś (22.02.) obradować. Do podjęcia są m.in. uchwały dotyczące finansów

Facebook Twitter

22 lutego obrady Rady Powiatu Częstochowskiego. Zaczynają się o godz. 9.00, a do podjęcia są m.in. uchwały dotyczące finansów w naszym najbliższym regionie. Takich decyzji czeka kilka. Co trafiło do porządku tej sesji?

Rada Powiatu Częstochowskiego
fot.mat.prasowe

Rada Powiatu Częstochowskiego

Wśród punktów jest podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Częstochowskiego na lata 2024 – 2030, zasadność takich ruchów finansowych przedstawi powiatowy skarbnik. Rada sprawdzi, czy możliwe jest wprowadzenie w powiecie płatności w formie elektronicznej, ale też zajmie się udzieleniem bonifikaty od rocznych opłat na rzecz Zespołu Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku.

Jest punkt w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Śląskiemu, czy odnośnie do przekazania środków finansowych dla Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Blachownia z kolei miałaby przejąć zarządzanie jedną drogą powiatową w zakresie jej modernizacji. Po ostatnich opadach wróci temat lokalnego stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego dla powiatu częstochowskiego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj