Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Poniżej pasa” – premiera w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Facebook Twitter

Do pracy w międzynarodowej firmie, gdzieś w dalekim kraju, przyjeżdża Dobek. Na miejscu poznaje swojego współlokatora Hanrahana, wymęczonego menedżera średniego szczebla oraz Merkina, szefa z obsesją na punkcie władzy. Wspólnie tworzą niezbyt lubiany dział audytorów.

Wyizolowani od pozostałych pracowników z dala od własnych rodzin są zdani tylko na siebie. Jednak potrzeba przyjaźni zderza się z równie silną potrzebą konkurowania. Mężczyźni z podejrzliwością odbierają każdy ruch współtowarzyszy, na zmianę broniąc swego terytorium albo zawiązując sojusze.

Ich wspólne życie pełne jest niezdarności i komicznego „łapania za słówka”. Potrójna dawka testosteronu i tupeciarska walka o pozycję w pracy dostarczy widzom rozrywki i skłoni do refleksji nad samotnością i międzyludzkimi relacjami.

O sztuce mówi reżyser André Hübner Ochodlo:

Obsada: MERKIN – Waldemar Cudzik, HANRAN – Michał Kula, DOBEK – Adam Machalica

– Premiera w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie – 13 VII 2018
– PREMIERA w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – 6 października 2018

W kameralnej, trzyosobowej sztuce Richarda Dressera znajdziemy skupione w soczewce problemy pracowników korporacji: pełne nieczystych zagrań relacje podwładny – przełożony, rywalizację o względy szefa i pozycję w firmie czy ułudę bycia „po właściwej stronie” konfliktu (…) Znajdziemy tu paranoje wywiedzione niemal wprost z twórczości Franza Kafki, echa gorzkiego dowcipu George`a Orwella i absurd w stylu Eugène`a Ionesco.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj