Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Opolagra – największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce

Facebook Twitter

W dniach 12-14 czerwca po raz XII-ty odbędzie się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. W 2014 odwiedziła ją rekordowa liczba 49.000 zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 430 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale i odbędzie się w Kamieniu Śląskim.

Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również testować je na ponad 20 torach. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.

Tradycyjnie przez wystawę przeparadują najbardziej zaawansowane technologicznie ładowarki teleskopowe, które później prezentowane będą na ringu.

Organizator planuje w tym roku nowe atrakcje, między innymi pokaz zastosowania dronów w rolnictwie precyzyjnym.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt, malowniczy konkurs młodych hodowców, jak i pokaz pracy i wydajności paszowozów.

Nie zabraknie atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: konkurs obsługi ładowarki, pokonanie toru egzaminacyjnego na czas, w ramach konkursu Opolagry można z kolei wygrać rozsiewacz AMAZONE.

Te i inne atrakcje już 12-14 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024