StartWiadomość dnia Wiadomości

Na kogo głosowali częstochowianie? Sprawdź szczegółowe wyniki wyborów

Do senatu dostali się Artur Warzocha (34 969) i Ryszard Majer (51 768), obaj z list PiS. To już oficjalne wyniki wyborów. Ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci?

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – łącznie 84773 głosów

  1. Szymon Giżyński – 24802
  2. Lidia Burzyńska – 9760
  3. Mariusz Trepka – 6025
  4. Andrzej Gawron – 9202
  5. Jerzy Sądel – 6307
  6. Krzysztof Janus – 1758
  7. Konrad Głębocki – 11761
  8. Jolanta Koral – 1677
  9. Jerzy Nowakowski – 1166
  10. Mariusz Chudzicki – 1687
  11. Iwona Młodkowska-Przepiórowska – 508
  12. Monika Fajer – 3428
  13. Dorota Korzonek – 2240
  14. Jakub Michalski – 4452

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – łącznie 11799 głosów

  1. Stanisław Gmitruk – 2861
  2. Henryk Kiepura – 3651
  3. Krzysztof Smela – 1226
  4. Anna Socha-Korendo – 947
  5. Jacek Kapica – 435
  6. Aleksandra Banasiak – 459
  7. Bernadetta Niemczyk – 597
  8. Małgorzata Gałuszka – 352
  9. Zuzanna Geilke – 282
  10. Marcin Świerczyński – 229
  11. Ola Szczepańska – 242
  12. Alicja Grzegorczyk – 182
  13. Bożena Motłoch – 244
  14. Marcin Adamczyk – 292

Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15” – łącznie 27521 głosów

  1. Tomasz Jaskóła – 10952
  2. Tomasz Lechowicz – 1023
  3. Anna Sitak – 1342
  4. Bogusław Orłowski – 1265
  5. Bogusław Nowak – 741
  6. Ewa Szymanek – 1659
  7. Michał Brzózka – 901
  8. Paweł Siwczyński – 447
  9. Marta Hamala – 534
  10. Adam Binkowski – 800
  11. Mariusz Kotas – 802
  12. Violetta Andrusiewicz – 423
  13. Damian Romaniewicz – 256
  14. Monika Bartelak – 6376

Komitet Wyborczy KORWiN – łącznie 10111 głosów

  1. Przemysław Ficenes – 4981
  2. Jerzy Dudek – 970
  3. Bartłomiej Dobrzyniewicz – 1121
  4. Karolina Świącik – 438
  5. Sebastian Liwoch – 400
  6. Jowita Kostrzewska – 300
  7. Wojciech Zalewski – 351
  8. Andrzej Lichnowski – 121
  9. Jacek Pietrzak – 302
  10. Anita Pyka – 149
  11. Agata Gorzelak – 203
  12. Maciej Hutkiewicz – 107
  13. Patrycja Komar – 270
  14. Piotr Michalak – 398

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni – łącznie 26.305 głosów

  1. Marek Balt – 10679
  2. Wojciech Konieczny – 2754
  3. Danuta Marzec – 1978
  4. Stanisław Dzwonnik – 3382
  5. Adam Zaczkowski – 1489
  6. Roman Minkina – 671
  7. Krzysztof Zieliński – 547
  8. Aneta Glanc – 532
  9. Zdzisław Wolski – 903
  10. Agnieszka Skorek – 596
  11. Łukasz Wabnic – 490
  12. Magdalena Grądys – 417
  13. Monika Gałwa-Widera – 267
  14. Jacek Kasprzyk – 1600

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – łącznie 49580 głosów

  1. Izabela Leszczyna – 19160
  2. Halina Rozpondek – 10115
  3. Grzegorz Sztolcman – 6069
  4. Artur Konieczny – 2748
  5. Marta Salwierak – 3415
  6. Jadwiga Skalec – 1346
  7. Wojciech Mercik – 970
  8. Joanna Rekwirewicz – 316
  9. Zdzisław Pachura – 575
  10. Mariusz Zaczkowski – 752
  11. Iwona Sadek – 556
  12. Jacek Badora – 756
  13. Waldemar Lisowski – 1377
  14. Marzena Maniszewska – 1425

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru – łącznie 15942 głosów

  1. Anetta Ujma – 9913
  2. Leszek Sykulski – 1423
  3. Paweł Jędrzejewski – 1014
  4. Jan Broniszewski – 385
  5. Monika Nowakowska – 784
  6. Sandra Kamińska – 425
  7. Cezary Wosiński – 430
  8. Joanna Skrzeszowska – 153
  9. Magdalena Rudlicka – 222
  10. Dorota Bugajak-Sokół – 135
  11. Maciej Bryk – 187
  12. Krzysztof Żelazkiewicz – 135
  13. Mariusz Białas – 736

Komitet Wyborczy Partia Razem – łącznie 8625 głosów

  1. Jarosław Soja – 3380
  2. Magdalena Żołnowska – 996
  3. Martin Saczek – 440
  4. Adela Gonera – 480
  5. Ernest Pidzik – 447
  6. Monika Kała – 484
  7. Marcin Świercz – 331
  8. Anna Borowiec – 467
  9. Łukasz Respondek – 832
  10. Agnieszka Rzadkiewicz – 279
  11. Zbigniew Augustyński – 489

Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi – łącznie 1378 głosów

  1. Rafał Gil – 765
  2. Janusz Kryczka – 82
  3. Ernedira Baranowska – 61
  4. Piotr Borczyk – 97
  5. Kamila Miszta – 107
  6. Katarzyna Piotrowska – 104
  7. Henryk Jeziorowski – 78
  8. Marcin Urlik – 84

Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” – łącznie 600 głosów

  1. Norbert Zadora – 195
  2. Jakub Predko – 42
  3. Agnieszka Łuczak – 38
  4. Szymon Garbacz – 29
  5. Małgorzata Skalik – 33
  6. Grzegorz Wydmuch – 41
  7. Joanna Pożarlik – 32
  8. Bartosz Dąbrowski – 30
  9. Agnieszka Synowiec – 56
  10. Wojciech Omiotek – 21
  11. Katarzyna Przybyła – 41
  12. Krzysztof Kołaciński – 42

Kandydaci do Senatu:

  • Ryszard Majer – Prawo i Sprawiedliwość (51 768)
  • Artur Warzocha – Prawo i Sprawiedliwość (34 969)
  • Teofil Jankowski – Zjednoczona Lewica (12 260)
  • Jarosław Marszałek – Zjednoczona Lewica (13 412)
  • Lasecki Jarosław – Platforma Obywatelska (34 639)
  • Szewiński Andrzej – Platforma Obywatelska (29 755)
  • Tomasz Brymora – Nowoczesna Ryszarda Petru (16 865)
  • Andrzej Kubat – Polskie Stronnictwo Ludowe (11 635)
  • Marcin Maranda (Bezpartyjny Marcin Maranda) – (15 087)
  • Tomasz Bebłociński (JOW Bezpartyjni) – (6 168)

Zostaw komentarz