Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MPK od miesiąca jeździ do Mstowa

Facebook Twitter

Od września częstochowskie MPK znów wozi pasażerów do Mstowa. Komunikacja miejska wróciła do gminy po blisko 30 latach!

Jak zapewnia wójt Mstowa, współpraca układa się znakomicie, a mieszkańcy chętnie korzystają z uruchomionej linii:

Jestem zaskoczony na plus, bo zakładaliśmy sobie, że ta linia będzie dość mocno obciążona, ale chyba się nie spodziewaliśmy, że aż tak będzie obciążona, także jesteśmy bardzo zadowoleni i uważam, że to jest bardzo dobry ruch. Mieszkańcy też – mieliśmy sygnały, że są bardzo zadowoleni i mam nadzieję, że ta frekwencja i ta obsada na poszczególnych liniach będzie jeszcze lepsza, ale na tę chwilę jest dla nas bardzo zadowalająca.

– mówił Tomasz Gęsiarz – wójt Mstowa. W przypadku jeszcze większego zapotrzebowania zostanie zmieniony rozkład jazdy, aby zwiększyć częstotliwość przejazdów autobusów:

Umówiliśmy się z MZDiT Częstochowa i z MPK Częstochowa, że damy sobie 2-3 miesiące. Będziemy zbierać uwagi poszczególnych mieszkańców i ewentualnie wtedy coś skorygujemy. Kilka minut korekty nie jest żadnym problemem dla MPK a też trzeba wziąć pod uwagę, że nie zawsze to co powie jedna osoba, że będzie to dla niej rozwiązanie korzystne – jeżeli to wprowadzimy – to dla 10 innych osób może być to niekorzystne . Także na razie zbieramy jakieś drobne uwagi. Te korekty na pewno się pojawią. 

– dodajmy, że za bilety do Gminy Mstów zapłacimy wg. miejskiej taryfy.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2021