Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jeśli jeszcze nie zaszczepiłeś się przeciwko Covid-19, w weekend będzie na to szansa w kilku mobilnych punktach w naszym regionie

Facebook Twitter

Blisko połowa mieszkańców Częstochowy zaszczepiła się już przeciwko Covid-19, to niespełna 108 tys. osób. W ten weekend planowane są też kolejne plenerowe akcje szczepień w naszym regionie. 

fot. gov.pl

Częstochowa, jeśli chodzi o statystyki rzeczywiście wypada całkiem nieźle. O jedną setną wyższa jest tylko frekwencja w gminie Kamienica Polska 49, 4 %. Zresztą powyżej 40 % zaszczepionych osób odnotowano już we wszystkich gminach powiatu częstochowskiego. Na dole tabeli Mykanów, gdzie na przyjęcie preparatu zdecydowało się jak dotąd 41,5 proc. mieszkańców.

Trochę to tempo szczepień ostatnio spadło. Stąd pomysł na kolejne plenerowe akcje. Zaszczepić się będzie można w sobotę (31.07) w Olsztynie, mobilny punkt szczepień zlokalizowany będzie na Rynku. Na prośbę Wojewody Śląskiego, i za zgodą arcybiskupa Wacława Depo z kolei 1 sierpnia w niedzielę, mobilne punkty pojawią się w pięciu parafiach w naszym regionie: w Opatowie, Dąbrowie Zielonej, Wręczycy Wielkiej, Miedźnie i Kłomnicach.

Cały czas czynny jest też punkt szczepień w Galerii Jurajskiej. W piątek (30.07) między 16:00 a 18:00 preparat będzie podawany tutaj nastolatkom od 12 do 15 roku życia. Od czasu uruchomienia punktu 11 dni temu łącznie zaszczepiono tu już 1,5 tys. osób.

fot. gov.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022