Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jasna Góra: za nami finał XVI Konkursu na „Wieczernikową Choinkę”

Facebook Twitter

Jasna Góra w okresie świątecznym była chętnie odwiedzana przez wiernych, pielgrzymów i mieszkańców. Wielu z nich zagłosowało w konkursie na najpiękniej udekorowaną choinkę.

Jasna Góra: finał XVI Konkursu na „Wieczernikową Choinkę”
FB Jasna Góra

Za nami w Częstochowie finał XVI Konkursu na „Wieczernikową Choinkę”, który cieszył się wielkim zainteresowaniem maluchów i pielgrzymów odwiedzających w świątecznym czasie Jasną Górę. Aż 28,5 tys. głosów odwiedzający klasztor oddali na najpiękniej ich zdaniem udekorowane drzewko.

W konkursie wzięło udział 40 przedszkoli, szkół podstawowych i placówek szkolno-wychowawczych regionu częstochowskiego. Celem było przystrojenie choinek we własnoręcznie wykonane ozdoby. Zwycięzcy – laureaci pierwszego miejsca – uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchowisku w konkursie uczestniczyli już po raz jedenasty. Miejsce II z 2085 głosami, zdobyła choinka nr 8 udekorowana przez najmłodszych z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie. III miejsce to drzewko uczniów Szkoły Podstawowej nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj