Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Doskonały początek sezonu dla Rakowa, który w tym roku występuje bez logotypu miasta

Facebook Twitter

Przy okazji meczów ekstraklasowych okazało się, że Raków nie promuje naszego miasta na koszulkach zawodników. Logotyp Częstochowy, który w zeszłym sezonie był widoczny, teraz zniknął.

Jest to pokłosie decyzji samorządowców, którzy obcięli dotację klubu w ramach promocji miasta poprzez sport.

Po tym obcięciu tych środków o milion złotych i przy utrzymaniu świadczeń okazało się, że ta kwota, która została, to jest kwota, która nie stanowi ekwiwalentu dla tych świadczeń reklamowych i po prostu nie jesteśmy w stanie zgodzić się na to, żeby za takie środki finansowe złożyć ofertę, która by zawierała te wszystkie świadczenia, które miasto określiło w specyfikacji istoty warunków zamówienia. 

Kwota zmniejszona została o 1 milion złotych, mówi prezes Rakowa – Wojciech Cygan.
„Chcemy dalej współpracować z częstochowskim magistratem” – deklarują władze Rakowa, „…aby jak najlepiej mówiło się o mieście i naszej piłce”.

My sobie zdajemy sprawę z tego, że sytuacja finansowa miasta jest ciężka, bo to widzimy, mieszkamy w tym mieście, widzimy te doniesienia, które są z każdej strony, że jest trudno, że jest ciężko. Zdajemy sobie sprawę, że nastąpiło obcięcie tych środków. Pewnie, zastanawiamy się dlaczego to obcięcie nie było proporcjonalne, tylko było kwotą „po równo”, ale taką decyzję podjęli radni i taka była propozycja prezydenta. Natomiast my po prostu mówimy, że nie obrażeni nie przystąpiliśmy dwa razy do tego przetargu, po prostu uznaliśmy, że jest to nie w interesie finansowym, ekonomicznym klubu. 

– dodaje prezes klubu Wojciech Cygan. Przypomnijmy Raków w 2021 roku obchodzić będzie 100-lecie istnienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj