Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do punktów szczepień powszechnych zapiszemy się na kilka możliwych sposobów

Facebook Twitter

Zaczęły działać punkty szczepień powszechnych w okolicznych miejscowościach. Od razu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, ktorzy rezerwują kolejne terminy - w tym coraz młodsze roczniki.

6 maja zaczął działać punkt w Łazach:

Gmina Łazy uruchomiła punkt szczepień powszechnych, który znajduje się w Łazach przy ul. Topolowej 1. Szczepień dokonują dwa zespoły od worku do soboty, w godz. 8:00 – 15:00. Na szczepienie można się rejestrować wszystkimi możliwymi kanałami i do rejestracji nie trzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy, że osoba zgłaszająca akces do szczepienia poda swój numer pesel. Wszystkie chętne osoby zapraszam do rejestracji

– informuje Krzysztof Pleban, gminny koordynator szczepień w Łazach. Takie osoby powołały również inne samorządy, wszędzie masowe szczepienia odbywają się na podobnych zasadach. Rejestrujemy się na kilka możliwych sposobów:

Mamy tutaj do wyboru całodobową i bezpłatną infolinię 989, zarejestrować się elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl, wysyłając sms o treści szczepimy się na numer 880 333 333 albo kontaktując się bezpośrednio z punktem szczepień

– dodaje Krzysztof Pleban, gminny koordynator do spraw szczepień w Łazach. Podobne dwa dodatkowe punkty szczepień powszechnych przygotowano również na terenie powiatu częstochowskiego. Pierwszy w powiecie rozpoczął pracę 4 maja w Rzerzęczycach.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj