Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy pogoda nie pokrzyżuje planów? W najbliższy weekend Motocyklowy Zlot Gwiaździsty w Częstochowie

Facebook Twitter

Przed miłośnikami motoryzacji inauguracja nowego sezonu motocyklowego. W Częstochowie zaplanowany został XIX Zlot Gwiaździsty im. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. To już w najbliższy weekend.

fot. Pixabay

Tysiące motocyklistów, którzy symbolicznie otwierają swój sezon, spotka się na Jasnej Górze już w najbliższą sobotę i niedzielę (2-3.04). To zawsze inauguracja i modlitwa nie tylko o szczęśliwie przejechane kilometry, ale także o wierność polskiej historii oraz wsparcie potrzebujących pomocy.

W tym roku zlot ma dodatkowy wyjątkowy akcent, bo zbierane będą apteczki, środki opatrunkowe, czy powerbanki na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.

Początek zlotu na błoniach pod klasztorem w sobotnie popołudnie. Od godz. 17:30 w Sali Papieskiej pierwsze spotkania i koncert zatytułowany „W poświstach wichrów losu”. Jak zwykle motocykliści wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę tradycyjna parada, prowadząca trasą z Przeprośnej Górki na Jasną Górę, o godz. 11:00 ma odbyć się poświecenie motocykli.

Cykliczną pielgrzymkę tego środowiska w Częstochowie organizuje Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

fot. facebook.com/rajdkatynski

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj