Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie Dni Profilaktyki jeszcze trwają. Zadzwoń do 10 grudnia, by poszukać pomocy

Facebook Twitter

Trwają liczne kampanie pomocowe w Częstochowie. Dyżury pełnią specjaliści podczas "16 Dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”. Z kolei do końca tygodnia potrwają jeszcze Częstochowskie Dni Profilaktyki. To też stały element miejskiego programu realizowanego przez cały rok. 

Aktywny samorząd

Częstochowskie jednostki z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i MOPS-em na czele sprawdzą się z pomocą w trudnych sytuacjach. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej każdego roku aktywnie uczestniczy w kampanii i służy bezpłatnymi specjalistycznymi konsultacjami m.in. dla: osób doświadczających przemocy. Ośrodek oczywiście zapewnia anonimowość i dyskrecję. Jeszcze do 9 grudnia podczas trwających VIII Częstochowskich Dni Profilaktyki dyżury telefoniczne i osobiste pełnią także członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która działa przy Nowowiejskiego 24. Potrzebujący pomocy mogą kontaktować się do godz. 17.00 i mają tutaj możliwość rozwiązania problemu. Wsparciem służą też centra aktywności obywatelskiej w dzielnicach, placówki oświatowe czy partnerzy porozumienia. Więcej szczegółów znajdziecie na stronach miasta i częstochowskiego MOPS-u.

MOPS zaprasza do 10 grudnia (poniedziałek, środa, czwartek 7.30-15.30, wtorek 7.30-16.00, piątek 7.30-15.00) do kontaktu telefonicznego – tel. 34 311 70 52, 34 311 70 53 lub osobistego (prosząc o zachowanie reżimu sanitarnego w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne) w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie Sekcji Pomocy Specjalistycznej dla Rodzin Zagrożonych Przemocą przy ul. Mikołaja Kopernika 4.

W dniach 6-9 grudnia br. podczas VIII Częstochowskich Dni Profilaktyki dyżury telefoniczne i osobiste będą pełnili także członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie mieszczącej się przy u. Feliksa Nowowiejskiego 24.

Dyżury członków MKRPA będą odbywały się do godz. 17.00 i skierowane są do osób z problemem uzależnienia i przemocy, potrzebujących pomocy oraz wskazania im możliwość rozwiązania problemu. Można również skorzystać z porady telefonicznej, pod numerem telefony 34 324 34 43.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024