Częstochowianin wicemistrzem świata w akrobacji szybowcowej

Sławomir Talarowski z Aeroklubu Częstochowskiego srebrny medal w klasie advanced zdobył podczas zawodów rozgrywanych w czeskich Zraslavicach. Tytuł mistrzowski powędrował do zawodnika gospodarzy Miroslava Černego, a na trzecim stopniu podium uplasował się reprezentant Danii Jonas Langenegger.

Czwarte i piąte miejsca zajęli odpowiednio Katarzyna Żmudzińska i Michał Andrzejewski. Trzech reprezentantów naszego kraju w pierwszej piątce zawodów mogło oznaczać tylko jedno – drużynowo Polska zdobyła tytuł mistrzowski.

Sławomir Talowski ma już na swoim koncie sukcesy w zawodach najwyższej rangi – w 2013 r zdobył wicemistrzostwo globu, w roku ubiegłym stanął na trzecim stopniu podium.