Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ciepłownicy rozpoczęli sezon grzewczy. Modernizowali w Częstochowie sieć i podłączyli nowe budynki

Facebook Twitter

Częstochowska elektrociepłownia Fortum dostarcza już ciepło na nowy sezon do mieszkańców. Rozpoczął się właśnie sezon grzewczy, który poprzedziły prace w kilku dzielnicach i na wielu ulicach Częstochowy. W okresie letnim realizowane były modernizacje sieci ciepłowniczej i nowe przyłącza.

fot. Pixabay

Tej zimy ciepło popłynie też do nowych odbiorców:

Na te inwestycje składają się zarówno nowe podłączenia, jak i remonty sieci ciepłowniczej. Do chwili obecnej zrealizowaliśmy 18 podłączeń m.in. przy Botanicznej, Poleskiej, Mościckiego, Waszyngtona, Małopolskiej, Warszawskiej, także na ul. Szczytowej, Równoległej, Przemysłowej, na ul. Okulickiego oraz w al. NMP, al. Jana Pawła II. Łączna długość nowo wybudowanych przyłączy wyniosła 2 km i 400 metrów

– wylicza nam Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum. W mieście udało się w okresie między sezonami grzewczymi zmodernizować ponad półtora kilometra sieci ciepłowniczej. Powinno to zapobiegać usterkom, nawet podczas mrozów:

Od początku roku zmodernizowaliśmy dokładnie 1 km i 600 metrów sieci ciepłowniczej i te prace były prowadzone w al. Niepodległości, na ul. Kiedrzyńskiej, Gabrieli Zapolskiej, Goszczyńskiego, Jagiellońskiej, Żareckiej i Focha. Staramy się wszystkie prace przyłączeniowe i remontowe w miarę możliwości realizować w sezonie letnim, bo to, aby zminimalizować niedogodności związane z przyłączeniami.

O tym gdzie popłynie ciepło w zimowym sezonie na terenie Częstochowy, mówiliśmy z Jackiem Ławreckim, rzecznikiem Elektrociepłowni Fortum.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj