Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz zorganizować Lato w Mieście dla dzieci i młodzieży? Miasto szuka już oferentów

Facebook Twitter

Czas płynie szybko, a do końca roku szkolnego pozostał mniej niż miesiąc. Dlatego właśnie wystartował miejski konkurs na organizację wypoczynku dla najmłodszych częstochowian. O pieniądze na organizację „Lata w mieście” dla uczniów, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, ale też świetlice czy stowarzyszenia.

Organizacja wypoczynku letniego dzieci i młodzieży to akcja kierowana przede wszystkim dla tych dzieci i tej młodzieży, którzy spędzą wakacje w mieście. Prezydent w tym roku na tę akcję przeznacza kwotę 61 tys. zł – to dosyć pokaźna kwota. Konkurs został kilka dni temu ogłoszony. Czekamy do 15 czerwca. Można zgłaszać się po to, aby zorganizować czy przestawić ofertę.

Jak tłumaczy Marcin Dobrzański z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM, coroczny wypoczynek w ramach „Lata w mieście” organizują sprawdzone, cyklicznie współpracujące w akcji podmioty:

Jak historia pokazuje to kluby sportowe, organizacje turystyczne, również świetlice organizują zajęcia dla dzieci. W mieście zajęcia stacjonarne – świetlicowe, natomiast oferenci też przedstawiają szeroki wachlarz, który obejmuje również wycieczki – najbliższe nasze okolice preferowane Jura Krakowsko-Częstochowska.

Zajęcia ruszą 28 czerwca i potrwają do 31 sierpnia. To ma być gotowy i różnorodny program dla uczniów odpoczywających w mieście od nauki. Dodatkowych informacji na temat warunków i możliwości uzyskania dotacji udzielają urzędnicy z Wydziału Kultury Promocji i Sportu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj