Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bony turystyczne. Jak z nich skorzystać?

Facebook Twitter

Statystyki pokazują, że coraz więcej rodzin wykorzystuje z bony turystyczne. Przypomnijmy, że to dokument elektroniczny, który można wykorzystać aż do końca marca 2022 roku. Bon ma wartość 500 złotych na każde dziecko.

fot. gov.pl

Nie wszyscy rodzice wiedzą, w jaki sposób z nich skorzystać. Więc w środku wakacji tłumaczymy jak to zrobić:

Ta osoba powinna zalogować się na swój profil na PUE ZUS, tam należy przejść do zakładki OGÓLNY i potem znaleźć zakładkę POLSKI BON TURYSTYCZNY i tam znajdą państwo miejsce, gdzie ten bon należy aktywować i przejść zgodnie z wytycznymi. Tym e-bonem można płacić wielokrotnie. On jest takim dokumentem elektronicznym, ma postać unikalnego 16-cyfrowego kodu, który należy podać w trakcie płatności

– mówi Elżbieta Wendeker z Polskiej Organizacji Turystycznej. Za co możemy zapłacić bonem turystycznym?

Bonem w podstawowej wersji można zapłacić za kilkudniowy wyjazd z noclegiem, ale również za jednodniową wycieczkę zorganizowaną tylko pod warunkiem, że ta jednodniowa wycieczka będzie się składała z dwóch usług – może być to przejazd autokarem, wizyta w muzeum, usługa przewodnicka po mieście czy po obiekcie, zajęcia rekreacyjne, rejs statkiem.

Bon można wykorzystać zarówno na noclegi, jak i atrakcje, dla wszystkich dzieci, na których rodzice pobierają 500plus:

Jest to obecnie ponad 7 mln dzieci. Bon jest należny na każde dziecko do 18 roku życia. Standardowo to 500 zł, dla dzieci z niepełnosprawnościami to jest dodatkowe 500 zł.

A co o bonach turystycznych myślą nasi słuchacze?

Nie wiem, czy bezpośrednia pomoc takim rodzinom jest dobrą decyzją, bo istnieją takie organizacje jak np. Związek Harcerstwa Polskiego, które oferują ciekawe wakacje w dosyć niskich cenach.

Myślę, że to dobry pomysł, że można sobie zrefundować część kosztów. Jest określony cel i nie można w inny sposób tego wykorzystać.

Ja uważam, że lepiej sobie zapracować niż mieć jakiekolwiek dofinansowanie.

Szczegóły na ten temat znajdzie na bonturystyczny.polska.travel. Powtórzmy bony są wykorzystania do końca marca przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj