Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bogaty wakacyjny program w dofinansowanym projekcie Etno Biblioteka w Częstochowie

Facebook Twitter

Częstochowska Biblioteka Publiczna zyskała dotację od Ministra Kultury w ramach programu EtnoPolska 2021. Dzięki temu na wakacje zyskamy program dotyczący naszego bogactwa, w tym historycznego, który ma połączyć kilka pokoleń mieszkańców.

Zaproponowaliśmy swój projekt EtnoBiblioteka, który rozpisany jest na okres wakacyjny. Startujemy mniej więcej w połowie czerwca i do końca sierpnia odbędzie się kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt wydarzeń. Zaproponujemy konkurs fotograficzny, później będzie wystawa pokonkursowa, dużo rzeczy, które mają zaprosić i ściągnąć do nas wiele pokoleń.

Jak wylicza Sylwia Góra z biblioteki częstochowskiej, do końca sierpnia do wyboru będzie pokaźny kalendarz wydarzeń. Czekać mają propozycje warsztatowo-historyczno-konkursowe:

Będą warsztaty rękodzieła, wieczór z legendami Ziemi  Częstochowskiej, które przeczytają aktorzy z Teatru im. Adama Mickiewicza – Marta Honzatko, Maciej Półtorak, a o oprawę muzyczną zadba Agata Półtorak – skrzypaczka związana z Piwnicą pod Baranami. Będzie to bardzo ciekawe i nietypowe wydarzenie z świetnymi nazwiskami.

Lokalny projekt Etno Biblioteka startuje już w połowie czerwca, potrwa całe lato. Pojawi się okazja aby obcować z częstochowską historią:

Koncert edukacyjny Zespołu Pieśni i Tańca Częstochowa, spacer związany z ziołami w tradycji ludowej, gdzie uczestnicy będą rozpoznawać zioła, będziemy się uczyć, jak ich stosować i będą też małe dodatki dla uczestników. Będą wykłady, spotkania wokół naszej historii częstochowskich Żydów. Oprócz wykładów będzie też wycieczka na Cmentarz Żydowski i wycieczka do piwnicy przy ul. Stary Rynek, w której po likwidacji getta ukrywali się częstochowscy Żydzi.

Do śledzenia wydarzeń w ramach bibliotecznych działań w projekcie Etno Biblioteka zachęca Sylwia Góra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj