Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żołnierze z 13 ŚBOT organizują akcję „Łączymy na święta”

Facebook Twitter

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizują wideo-połączenia, dzięki którym osoby starsze zobaczą się online ze swoim rodzinami. Pomysł wideo-połączeń jest skierowany do osób przebywających w szpitalach, w tym na oddziałach covidowych i onkologicznych oraz w Domach Pomocy Społecznej, a także kombatantów.

materiał prasowy

Czas pandemii spowodował, że często seniorzy są odizolowani od swoich bliskich, a przez to czują się samotni. Akcja ważna, szczególnie, że zbliżają się najbardziej rodzinne ze świąt. Brak umiejętności, by korzystać z nowoczesnych technologii w dobie walki z koronawirusem i w czasie izolacji zamyka drogę do kontaktu z drugim człowiekiem, a przecież jest on bardzo potrzebny, ponieważ wzmacnia wolę walki z chorobą. Żołnierze WOT w najbliższych dniach sami będą kontaktować się z lecznicami i DPS-ami, by zapytać kto potrzebowałby wsparcia w zorganizowaniu takiego połączenia, ale można też zgłosić się samemu. W naszym portalu piszemy jak nawiązać kontakt z żołnierzami.

O wsparcie w ramach akcji „Łączymy na święta” można też poprosić osobiście poprzez kontakt z numer infolinii: 800-100-115 lub przesłanie wiadomości na adres: [email protected].

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj