Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kierowcy uważajcie, będą utrudnienia

Facebook Twitter

Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle już w ten weekend. Wyruszcie szybciej, nie na ostatnią chwilę, bo zarówno w rejonie skoczni, jak i w mieście natknąć się można na spore utrudnienia w ruchu.

Puchar świata w skokach narciarskich
FB Miasto Wisła

W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich Wisła 2024. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora. Ci, którzy jadą samochodem i chcą się dostać pod skocznię, muszą pamiętać, że nie dojadą tam na ostatnią chwilę – apeluje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

Krzysztof Pawlik: Będzie na około godzinę przed rozpoczęciem zawodów wyłączony odcinek drogi w rejonie skoczni. Wszystko po to, aby kibice mogli bezpiecznie dotrzeć na skocznie.  Kierujący muszą się liczyć z utrudnieniami, ruch będzie tam kierowany wahadłowo, dlatego też apelujemy aby odpowiednio wcześniej wyruszyć w trasę, a osoby, które mają zamiar przejechać tym odcinkiem drogi aby wcześniej zaplanowały sobie całą podróż, a przede wszystkim zwróciły uwagę na osoby piesze, na kibiców którzy będą podążać w kierunku skoczni, a po zakończeniu zawodów, będą skocznie opuszczać.

W piątek na godz. 16.00 zaplanowane zostały dwie serie oficjalnego treningu, a na godz. 18.00 kwalifikacje do konkursu. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu. W sobotę start pierwszej rundy zawodów zaplanowany jest na godz. 16.00. Seria próbna rozpocznie się godzinę wcześniej. W niedzielę godziny konkursu będą identyczne. Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem zawodów zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj