Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od lutego 500+ w ZUS, ale jest zamieszanie. Rodzice mylą okresy świadczenia i ponawiają wnioski

Facebook Twitter

Od lutego ZUS faktycznie rozpoczął obsługę programu 500+ dla nowych beneficjentów. W naszym regionie placówki przyjęły rekordową liczbę zgłoszeń od rodziców dzieci. Jednego dnia wpłynęło prawie 45,5 tys. wniosków z woj. śląskiego. Co dziesiąty pochodził z Częstochowy.

Mały ZUS Plus ZUS, wnioski o Mama 4 plus

Niestety dla rodziców ciągle mylący jest fakt przejęcia programu 500+ od samorządów przez ZUS. Stąd niepotrzebnie ponawiają wnioski:

Od lutego rodzice mogą wnioskować o 500+ na nowy okres świadczeniowy. To bardzo ważna informacja dla rodziców i opiekunów. Widzimy w naszych rejestrach, że pojawiły się wnioski rodziców, którzy korzystają już z programu i złożyli wniosek na tzw. stary okres świadczeniowy. W tej sytuacji ZUS odmówi przyznania środków, ponieważ rodzice pobierają już 500+ z gminy. Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o 500 + na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca tego roku do 31 maja przyszłego roku. Oznacza to, że osoby, które pobierają już świadczenie i chcą je otrzymywać przez kolejne miesiące, powinny złożyć odpowiedni wniosek

– informowała rodziców i opiekunów, rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie – Beata Kopczyńska.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj