Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od dzisiaj (15.04.) ZUS dokonuje pierwszych wypłat świadczeń postojowych

Facebook Twitter

W naszym województwie pieniądze trafią na konta 9,5 tysiąca przedsiębiorców na łączną kwotę ponad 19 mln zł.

Mały ZUS Plus ZUS, wnioski o Mama 4 plus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych został zasypany wnioskami o pomoc od firm w skali całego kraju:

Wielu przedsiębiorców czeka na jak najszybszą pomoc. Stąd też w ZUS uruchomiliśmy specjalny system do automatycznej obsługi dokumentów. Ułatwi nam to weryfikację składanych wniosków. Przypominam, że można je składać papierowo i elektronicznie, jednak zachęcamy do składania ich elektronicznie, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE), to przyspiesza ich obsługę. Ważna informacja dla firm, które starają się o zwolnienie z opłacania składek. ZUS nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którzy są do tego uprawnieni. W tej sytuacji prowadzący firmy nie muszą się śpieszyć ze złożeniem wniosku.

– informowała Beata Kopczyńska, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w regionie. Udało się już rozpatrzeć ponad 91 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Urząd uruchomił nawet specjalny system do automatycznej ich obsługi.

Tego typu system był wykorzystywany przy obniżaniu wieku emerytalnego. Część wniosków trafia do ZUS drogą tradycyjną w postaci papierowej. Tutaj eksperci, pracownicy także będą wykorzystywać automatyczny system. Ważne by klienci w wersji tradycyjnej bardzo uważnie na niego spojrzeli. Wciąż znajdują się dokumenty bez podpisu wnioskodawcy, a w taki przypadku czas rozpatrzenia jest dłuższy.

W ZUS-ie działają też specjalnie uruchomione infolinie dla przedsiębiorców w zakresie pomocy z tzw. tarczy antykryzysowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj