Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żywe szopki budują pod Częstochową. Zaproszenie do Lisowic i Leśniowa

Facebook Twitter

Powstają już w okolicznych miejscowościach żywe szopki bożonarodzeniowe, na okoliczność zbliżających się świąt. Po raz szósty będzie też żywa szopka, wciąż rozbudowywana w parafii w Lisowicach, koło Lublińca. Wśród zwierząt: alpaki, owce i kozy, osioł i dużo kolorowego ptactwa.

Wstęp jest wolny. Zachęca ks. prob. Rafał Wyleżoł:

Ks. prob. Rafał Wyleżoł: Za darmo, całodobowo. Jest to inicjatywa oddolna moich parafian, którzy mają takie gospodarstwo i przekształcili je w ranczo. To robią dwie rodziny, reszta pomaga. Ja tylko się cieszę, dokarmiam. Chociaż nie powinno się dokarmiać, bo osioł bardzo przytył. One maja co jeść.

Będzie można ją zwiedzać od Bożego Narodzenia 25 grudnia do Święta Trzech Króli 6 stycznia.

Ks. prob. Rafał Wyleżoł: Serdecznie zapraszam do obejrzenia, do odwiedzenia żywej szopki w Lisowicach koło Lublińca. Wiele ciekawych zwierząt czterokopytnych, także ptactwa kolorowego, atrakcja na świeżym powietrzu, oderwanie się od stołu, pewna refleksja. Zapraszamy serdecznie do Lisowic

Żywa szopka ozdobi też Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w Żarkach. Ojcowie paulini pracują tutaj od tygodni. Na miejscu pojawią się: żywe baranki, kozy, króliki, bażanty, pawie i alpaki. Efekt można będzie podziwiać już od 23 grudnia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023