Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zwycięstwo Włókniarza z Apatorem. Świetny mecz Miśkowiaka i Madsena

Facebook Twitter

W meczu 6 kolejki PGE Ekstraligi rozegranym w niedzielę (16.05) żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa wygrali w Toruniu z Apatorem 49:41. Biało-zielonych do wygranej poprowadził junior Jakub Miśkowiak, który zdobył 13 pkt. + 1 bonus. Za kiepski występ w ostatnim meczu ze Spartą Wrocław zrehabilitował się też Leon Madsen, który zdobył 12 punktów.

Trener Włókniarza Piotr Świderski nareszcie wykorzystał w pełni potencjał naszych młodzieżowców. Po kiepskich dwóch startach zastąpił Kacpra Worynę Miśkowiakiem, co przyniosło świetne efekty. Junior tego dnia był w znakomitej dyspozycji, uległ tylko w 4 biegu Jackowi Holderowi, w pozostałych startach wygrywał bądź przyjeżdżał za kolegą z drużyny. Bardzo dobrą decyzją trenera była też zmiana w 12 biegu, kiedy Bartłomieja Kowalskiego zastąpił Mateusz Świdnicki. Wychowanek Włókniarza wygrał niezwykle ważny wyścig i walnie przyczynił się do końcowego sukcesu. Z dobrej strony pokazał się również Jonas Jeppesen, zdobywca 8 pkt. + 2 bonusów. Przeciętną zdobycz punktową zanotowali Bartosz Smektała (6 pkt.) i Fredrik Lindgren (5 pkt.), ale tym zawodnikom nie można odmówić woli walki i ambicji.
W barwach gospodarzy najlepszy był Jack Holder (15 pkt. w 6 startach), pozostali zawodnicy zawiedli.
Włókniarz wygrał bardzo ważny mecz i zmazał plamę po ostatnim blamażu ze Spartą. Teraz przed naszą drużyną zaległy i bardzo ciężki mecz na wyjeździe ze Stalą Gorzów (23.05).

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021