Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zwycięstwo Skry Częstochowa w pierwszym tegorocznym meczu

W pierwszym tegorocznym spotkaniu, będącym jednocześnie ostatnim meczem I rundy rozgrywek 2 ligi, piłkarze Skry Częstochowa pokonali Garbarnię Kraków 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Piotr Nocoń w 84 minucie.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, obrona obu drużyn spisywała się bez zarzutu i nie oglądaliśmy zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. W ostatnim kwadransie piłkarze Skry mocniej przycisnęli rywala i to zaowocowało zdobyciem gola w 84 minucie, kiedy to świetne podanie Rafała Brusiło na bramkę zamienił Nocoń.
Po tym spotkaniu Skra z dorobkiem 31 punktów wciąż zajmuje miejsce gwarantujące prawo do gry w barażach o awans do 1 ligi. Następny mecz podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego rozegrają w niedzielę (07.03), kiedy to podejmą na stadionie przy ulicy Loretańskiej drugą drużynę Śląska Wrocław. Będzie to początek rundy rewanżowej naszych piłkarzy.

Skra Częstochowa – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0). Bramka: 84. min. Nocoń 1:0

Skład Skry: Biegański, Mesjasz, Nocoń, Brusiło. Gołębiowski, Napora, Noiszewski (Niedbała), Wojtyra (Klisiewicz), Sadowski, Olejnik, Milasius (Pietraszewski)