Zwycięstwo Rakowa z Wisłą Kraków

W meczu kończącym 14 kolejkę PKO Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali na stadionie w Bełchatowie Wisłę Kraków 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 83 minucie obrońca Tomas Petrasek.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, drużyna z Krakowa po ostatniej porażce 0:7 z Legią przyjechała do Bełchatowa przede wszystkim nie przegrać. Od początku spotkania Raków atakował, ale Wisła skutecznie się broniła. Pierwsza połowa była nudna – żadna z drużyn nie oddała celnego strzału na bramkę. W drugiej połowie Raków zaczął stosować wyższy pressing, momentami całkowicie zamykał ekipę „Białej Gwiazdy” na własnej połowie. Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka grali na czas, bardzo wolno wznawiali grę, w czym prym wiódł zwłaszcza bramkarz krakowian Marcin Buchalik. Ze strony Rakowa najgroźniejsze były stałe fragmenty gry – to właśnie po jednym z nich, w 83 minucie i dośrodkowaniu z rzutu wolnego Petra Shwarza gola strzałem głową zdobył Petrasek. Tak pojedynek podsumowali trenerzy obu drużyn, mówi Maciej Stolarczyk z Wisły Kraków:

Tymczasem, trener RKS-u Marek Papszun gratulował swoim podopiecznym postawy na boisku.

Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Marka Papszuna mają już na koncie 18 punktów, zajmując 11 miejsce w tabeli. Następne spotkanie Raków rozegra w najbliższą niedzielę (10.11), kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.