Zwycięstwo Rakowa z Podbeskidziem!

W meczu 19 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w piątek (26.02) na stadionie w Bełchatowie, Raków Częstochowa wygrał z Podbeskidziem Bielsko Biała 1:0 (0:0). Gola na wagę 3 punktów zdobył dla naszej drużyny kapitan Andrzej Niewulis w 53 minucie, dobijając piłkę po świetnym uderzeniu Ivi Lopeza z rzutu wolnego.

Wygrywając w poprzedniej kolejce z Zagłębiem Lubin piłkarze Rakowa przełamali kiepską passę i miejmy nadzieję rozpoczęli teraz serię zwycięstw. W spotkaniu z Podbeskidziem byli faworytem, ale „górale” postawili bardzo twarde warunki. Mecz był niezwykle zacięty, toczony w niezłym tempie.
W pierwszej połowie Raków przeważał, ale nie udokumentował tego golem. Druga część meczu zaczęła się świetnie dla „czerwono-niebieskich”. W 52 minucie faulowany był Patryk Kun, a rzut wolny wykonywał oczywiście lider naszej ofensywy Ivi Lopez. Hiszpan uderzył piłkę z ponad 20 metrów bardzo mocno, strzał co prawda wybronił bramkarz gości Michal Peskovic, ale odbił futbolówkę przed siebie. Najszybciej dopadł do niej kapitan Rakowa Andrzej Niewulis i z najbliższej odległości pokonał golkipera Podbeskidzia. Po objęciu prowadzenia częstochowianie próbowali podwyższyć prowadzenie, ale z biegiem czasu to goście zaczęli osiągać przewagę. Mieli kilka okazji, głównie po stałych fragmentach gry, na nasze szczęście wynik do końca nie uległ zmianie.

Podopieczni trenera Marka Papszuna wygrali drugi mecz z rzędu i w tabeli zajmują wciąż 3 miejsce, z dorobkiem 34 punktów. Następny mecz nasi piłkarze rozegrają w sobotę (06.03), kiedy to podejmą w roli gospodarza na stadionie w Bełchatowie ekipę Cracovii Kraków.

Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko Biała 1:0 (0:0) – Niewulis (53 min.) 1:0
Skład Rakowa: Holec – Niewulis, Piątkowski, Jach, Sapała, Poletanovic (Malinowski), Tudor, Kun. Tjanic (Wdowiak), Ivi (Shwarz), Gutkovskis (Arak)