Zwycięstwo Rakowa Częstochowa z Górnikiem Zabrze!

W meczu 19 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w sobotę (14.12) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali z Górnikiem Zabrze 2:1 (1:1). Było to 4 z rzędu zwycięstwo Rakowa na stadionie w Bełchatowie i ostatni mecz w roli "gospodarza" w tym roku.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście – w 5 minucie kapitalnym podaniem popisał się pomocnik Górnika, Filip Bainovic, po którym w sytuacji sam na sam znalazł się Jesus Jimenez. Hiszpan pewnie wykorzystał okazję i było 1:0 dla zabrzan. W 17 minucie było już 1:1, po dośrodkowaniu Petera Shwarza i skutecznym uderzeniu głową Sebastiana Musiolika. Przed przerwą nasi piłkarze mieli szanse na zdobycie drugiej bramki, zwłaszcza po rzucie wolnym wykonywanym przez Jarosława Jacha piłka o kilka centymetrów minęła bramkę Górnika.
Drugą połowę dynamicznie rozpoczęli goście, ale Raków nie dał zepchnąć się do obrony i w swoim stylu dążył do zgarnięcia pełnej puli. Częstochowianie wykonywali sporo rzutów wolnych, które siały popłoch w szeregach obronnych Górnika. W 68 minucie ładnym podaniem do Musiolika popisał się Miłosz Szczepański, naszemu atakującemu zabrakło jednak szczęścia i przestrzelił z 5 metrów. Zmarnowaną sytuację Musiolik zrekompensował kolegom z drużyny w 81 minucie, kiedy to wpadł z piłką w pole karne Górnika, przytomnie utrzymał się przy niej mimo asysty 2 obrońców i został sfaulowany przez bramkarza Górnika Martina Chudego. Sędzia Szymon Marciniak nie miał żadnych wątpliwości co do faulu i wskazał na „jedenastkę”,  którą pewnie wykorzystał Shwarz. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie i częstochowianie wygrali 2:1 Tak mecz skomentowali szkoleniowcy obu drużyn:

tyle trener Górnika – Marcin Brosz. Posłuchajmy, jak spotkanie skomentował Marek Papszun:

Po tym spotkaniu Raków ma już na swoim koncie 25 punktów i bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Przed naszymi piłkarzami jeszcze jedno spotkanie w tym roku – w 20 kolejce zmierzą się w sobotę (21.12) na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 2:1 (1:1): 5 min. Jimenez (0:1), 18 min. Musiolik (1:1), 82 min. Shwarz (k.).

Raków: Szumski, Kościelny, Petrasek, Jach, Piątkowski (66. Skóraś), Schwarz, Sapała, Babenko, Malinowski (46. Bartl), Szczepański (85. Szymonowicz), Musiolik
Górnik: Chudy, Matras, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza, Matuszek, Bainović, Kopacz (60. Zapolnik), Jimenez, Wolsztyński (70. Bauza), Angulo