Zwycięstwa piłkarzy Rakowa i Skry

Za nami udany weekend dla klubów piłkarskich z naszego miasta. W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (14.06) Raków Częstochowa pokonał na stadionie w Bełchatowie Zagłębie Lubin 2:1 (0:0). Skra Częstochowa w meczu 25 kolejki 2 ligi, rozegranym w sobotę (13.06) odniosła 4 zwycięstwo z rzędu, wygrywając na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:1 (2:0).

Raków Częstochowa wygrał z Zagłębiem po golach Tomasa Petraska w 47 minucie i Felicio Brown Forbesa w 73 minucie. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Bartosza Białka (60 min.). Tym samym podopieczni trenera Marka Papszuna zakończyli zasadniczą część sezonu na 10 miejscu, z dorobkiem 41 punktów. Do awansu do grupy mistrzowskiej zabrakło zaledwie 2 punktów. Teraz przed częstochowianami 7 ostatnich meczów z drużynami z grupy spadkowej i walka o utrzymanie. Przypomnijmy, że w tym sezonie z ekstraklasy spadają 3 ostatnie ekipy. Raków ma aż 11 punktów przewagi nad 14 w tabeli Koroną Kielce i tylko kataklizm mógłby spowodować spadek naszej drużyny.
Skład Rakowa: Szumski, Kościelny, Petrasek, Piątkowski, Tudor, Schwarz, Sapała, Jach (Kun), Tijanić (Oziębała), Brown Forbes (Malinowski), Musiolik

Skra Częstochowa w rozgrywkach 2 ligi kontynuuje doskonałą passę i wygrała 4 mecz z rzędu. Tym razem nasza drużyna wywiozła 3 punkty ze Stalowej Woli, wygrywając 2:1 po golach Dawida Wolnego w 30 minucie i Piotra Noconia w 41 minucie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Płonka na 7 minut przed końcem spotkania. Sobotnie zwycięstwo oznacza, że Skra ma już na koncie 34 punkty i awansowała na 10 miejsce w ligowej tabeli. Częstochowianie mają 3 punkty przewagi nad strefą spadkową, tracąc równocześnie tylko 4 oczka do 6 miejsca pozwalającego na udział w play-off o awans do 1 ligi. Następny mecz podopieczni trenera Pawła Ściebury rozegrają już w najbliższą środę (17.06), kiedy to podejmą na własnym boisku Resovię Rzeszów.
Skład Skry: Kos, Mesjasz, Zalewski, Nocoń, Gołębiowski, Napora (Brusiło), Niedbała (Andrzejczak), Wolny (Rumin), Olejnik, Holik, Kieca