Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zwrot z podatku poprzez e-PIT nawet w kilka dni. Najszybciej w Myszkowie i Kłobucku

Facebook Twitter

Trwa jeszcze roczne rozliczanie naszych podatków, mieszkańcy regionu nawet w kilka dni mogą otrzymać zwrot nadpłaty, jeżeli składają e-PIT - informuje o tym wojewódzka administracja skarbowa.

Gotowy roczny PIT na stronach skarbówki możemy zmodyfikować, np. dodając częstochowską organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1%. Mamy na to jeszcze miesiąc.

Możemy też nie zrobić nic, wtedy wstępnie przygotowany PIT zostanie automatycznie zaakceptowany 30 kwietnia. Elektroniczna forma rozliczenia to sposób na szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Podatnikom zamieszkującym województwo śląskie nadpłata zwracana jest średnio od 3 do 21 dni. Najszybsze zwroty podatku otrzymują mieszkańcy Kłobucka i Myszkowa. Czas oczekiwania na zwrot podatku jest krótszy, jeśli zgłosimy do urzędu skarbowego nr rachunku bankowego i nie posiadamy zaległości

– mówi Michał Kasprzak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w naszym regionie. Warto skorzystać z elektronicznej formy, bo nadpłatę otrzymamy w kilka dni lub tygodni. W przypadku papierowych zeznań czas wydłużał się do 3 miesięcy. Wielu starszych mieszkańców ma jednak problem z obsługą takich elektronicznych zeznań:

Aby uzyskać dostęp do swoich danych, wystarczy zalogować się na stronie podatki.gov.pl. Można to zrobić za pomocą profilu zaufanego e-dowodu lub bankowości elektronicznej, danych podatkowych oraz aplikacji eobywatel. Zeznania możemy oczywiście zmodyfikować a sposób opodatkowania, przysługujące ulgi czy też wskazać KRS organizacji użytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. 

Już po raz trzeci Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała roczne zeznania w elektronicznej formie, mówił katowicki rzecznik instytucji Michał Kasprzak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021