Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zwierzęta ze Schroniska przy Gilowej czekają na pomoc, nie tylko rzeczową

Facebook Twitter

Ostatnia akcja wsparcia zwierzaków z częstochowskiego schroniska znów przyniosła zgromadzone dary rzeczowe i pomoc dla czworonogów. Z karmą i prezentami dla psów pojawili się przy ul. Gilowej przedstawiciele Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy.

Zachęcają do każdej formy pomocy czworonogom, nawet poprzez adopcję, nawet jeśli konkretnego psiaka nie możemy zabrać do domu.

Marta Chudzik: Zwracamy uwagę na problem bezdomności zwierząt oraz na różne formy pomocy, które można udzielić takim zwierzętom. Jako stowarzyszenie staramy się regularnie dostarczać karmę dobrej jakości oraz informujemy o możliwości adopcji psów oraz kotów ze schroniska. Jeśli z jakichś powodów nie możemy adoptować psa lub kota, wciąż możemy im pomóc. Na stronie częstochowskiego schroniska istnieje możliwość wirtualnej adopcji.

Akcja „Wspólnie Dla Bezdomnych Zwierząt” trwa cyklicznie

– mówi przedstawicielka stowarzyszenia – Marta Chudzik. Ostatnia zbiórka i przekazanie darów odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Bezdomnych Zwierząt.

Podzielić się sercem można jednak na wiele sposobów

– podkreślają wolontariusze.

Jak działa wirtualna opieka nad psami?

Marta Chudzik: Wybierając swojego przyjaciela, co miesiąc wpłacamy określoną kwotę na utrzymanie psa lub kota, który dzięki naszej pomocy będzie miał zapewnione jak najlepsze warunki. Wpłat na rzecz częstochowskiego schroniska można dokonywać również na wskazany numer bankowy znajdujący się na stronie internetowej schroniskoczestochowa.pl

Pracownicy na miejscu przy ul. Gilowej również chętnie opowiadają o swoich zwierzakach oraz pomagają wybrać wymarzonego przyjaciela – wyjaśnia Marta Chudzik. Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy stara się regularnie łączyć akcje pomocowe z edukacją na temat szerokiej pomocy dla zwierząt.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024