Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Związek Gmin Jurajskich ułatwia wakacje niepełnosprawnym na Jurze usuwając bariery

Facebook Twitter

Związek Gmin Jurajskich realizuje program „Jura bez barier”. W ramach tych działań z atrakcji skałkowych na jurajskich szlakach mogą skorzystać osoby, które do tej pory takiej możliwości nie miały. Przystosowano trasy w jednej z lokalizacji do potrzeb osób niepełnosprawnych.

fot. facebook.com/zwiazekgminjurajskich

W tym celu jedziemy na południe od Częstochowy.

Adam Markowski: Jura jest trudna do przemieszczania, ale chcemy, żeby wybrane miejsca były też dostępne dla osób niepełnosprawnych. Teraz jest już częściowo przygotowane miejsce, gdzie pod opieką instruktorów, fachowców osoby niepełnosprawne, bardzo często poruszające się na wózkach będą mogły powspinać się na skały. Wydaje się to trudne, niemożliwe, ale takie rzeczy już się dzieją. Specjalnie do tego celu przygotowaliśmy jedną ze skał położoną w gminie Łazy. Zostało tam wytyczonych 12 dróg wspinaczkowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

fot. facebook.com/zwiazekgminjurajskich

Lokalizacja do wspinania została tak wytypowana, aby można było łatwo do niej dojechać samochodem, co powinno ułatwić zorganizowane wakacyjnej wyprawy

– mówi Adam Markowski ze Związku Gmin Jurajskich.

Adam Markowski: Nie ma ona jakiegoś bardzo wysokiego stopnia trudności, ale na pewno będzie pewnym wyzwaniem i atrakcją dla osób niepełnosprawnych. Łączna wartość tego projektu to prawie 150 tys. złotych, jesteśmy w trakcie jego realizacji, działań bardzo dużo zarówno wydawniczych, jak i różnych akcji, które mają udostępnić Jurę, pokazać jej atrakcyjność.

O wakacyjnych akcjach i trwających programach Związek Gmin Jurajskich informuje na bieżąco miłośników aktywnego odpoczynku na naszym terenie.

fot. facebook.com/zwiazekgminjurajskich

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024