Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żużel czeka na lepsze czasy

Facebook Twitter

Epidemia koronawirusa spowodowała przełożenie inauguracji sezonu 2020 PGE Ekstraligi. Władze ligi żużlowej mają kolejne pomysły, co do sposobu objechania sezonu. Jeden z wariantów zakłada starty nawet bez kibiców.

Posłuchajcie jak na te proponowane zmiany zapatruje się prezes Włókniarza – Michał Świącik:

Musimy zrobić wszystko aby wystartować z kibicami. Oczywiście nie zależy to od nas, bo jeśli będzie decyzja władz państwa, że sport można rozpocząć ale póki co tylko w zakresie nie organizowania imprez masowych, no to wtedy będziemy musieli się zastanowić co z tym wszystkim zrobić. Na tą chwilę mamy początek kwietnia, normalnie ruszałaby liga, więc spokojnie jest przesunięta o miesiąc. W Częstochowie, kilka lat temu już to przerabialiśmy, też startowaliśmy miesiąc później i też wszystko fajnie się ułożyło. Ja myślę, że musimy być gotowi i musimy czekać na to jak rozwinie się sytuacja z zakażonymi i ewentualnymi ustępstwami w panujących zakazach.

Kiedy wg. sternika „częstochowskich lwów” mógłby rozpocząć się aktualny sezon?

Co do scenariusza, to najlepiej byłoby gdybyśmy ruszyli w maju i ten sezon spokojnie objedziemy. Jest dużo przerw ligowych w żużlu, podczas których odbywają się różne zawody w innych krajach. Spokojnie damy radę przejechać ten sezon jeśli liga wystartuje w maju czy nawet w czerwcu.

– powiedział Michał Świącik, prezes biało-zielonych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj