ZUS zaprasza we wtorek: Dzień Osób z Niepełnosprawnością
Weź udział w Dniu Osób z Niepełnosprawnością, który poleca Oddział ZUS w Częstochowie.

Szacowany czas czytania: 01:29
Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS
Co przygotowano na wtorek 3 czerwca? O tym rzecznik tej instytucji w województwie śląskim, Beata Kopczyńska.
Beata Kopczyńska: W oddziale ZUS w Częstochowie w godzinach od 10 do 14 organizowany jest Dzień „Postaw na pracę”. Do udziału w wydarzeniu zaproszono instytucje i organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnością. To inicjatywa skierowana do osób, które z powodu różnych niepełnosprawności mogą czuć się wykluczone z życia społecznego oraz do ich rodzin i bliskich. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele urzędów, pracodawców, organizacji pozarządowych.
Jest długa lista partnerów, którzy wezmą udział w wydarzeniu pod patronatem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o ułatwienie kontaktu zainteresowanym z instytucjami, które na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami.
Beata Kopczyńska: W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami, Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, a także Narodowego Funduszu Zdrowia, Centrum Zdrowia Psychicznego, a także do dyspozycji odwiedzających klientów będą oczywiście specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych częstochowskiego oddziału.
Z podobnych porad będzie można skorzystać ponadto 10 czerwca w inspektoracie ZUS w Lublińcu oraz podczas Letnich Targów Pracy w Częstochowie, dodatkowo 12 czerwca w Koszęcinie podczas Święta Zespołu Śląsk.
Czytaj także: