Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS wydłuża godziny pracy. W poniedziałki załatwisz sprawy nawet do 18tej

Facebook Twitter

Usprawnia się powoli po covidowych ograniczeniach dostęp do usług w urzędach. Od 1 lipca godziny pracy wydłuża dla interesantów ZUS. Do godz. 18.00 załatwimy swoje sprawy również w siedzibie zakładu w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego.

Tak będzie w każdy poniedziałek:

W każdy poniedziałek sale obsługi klientów ZUS będą otwarte do 18. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest coraz lepsza, dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca w poniedziałki wydłużone godziny pracy. W pozostałe dni robocze, czyli od wtorku do piątku obsługa odbywać się będzie w dotychczasowych godzinach, czyli od godz. 8:00 do 15:00. To możliwość załatwienia swoich osobistych spraw w ZUS, to przede wszystkim duża wygoda dla osób, które są aktywne zawodowo i we wcześniejszych porach nie mogą pojawić się w urzędzie.

Jak informuje Beata Kopczyńska z ZUS-u, urzędnicy na takich dyżurach nastawiają się na przyjęcia osób, które pracują, ale mogą z pytaniami pojawić się też przedsiębiorcy czy emeryci. Nadal do dyspozycji pozostają też inne formy kontaktu z urzędnikami, w tym usługi cyfrowe:

Zwykle o tej porze jest niewiele osób, więc szybko można uzyskać pomoc. Mimo wydłużonych godzin pracy, zachęcamy do załatwiania swoich spraw online, bez wychodzenia z domu, szybko i bezpiecznie korzystając np. z e-wizyt. Nie każda sprawa wymaga osobistej wizyty w urzędzie. Z ekspertem ZUS możemy spotkać się korzystając z video-rozmowy. Dopytamy o swoją sprawę emerytalną, rentową czy zasiłkową. Pracownik ZUS powie nam jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku i wskaże dogodne rozwiązania

– informowała ubezpieczonych rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w regionie, Beata Kopczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023