Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS wirtualnie z kamerą i tłumaczem w sprawach ważnych dla uchodźców

Facebook Twitter

ZUS uruchamia dalsze ułatwienia w urzędowej obsłudze z myślą o przybyszach ze wschodu. Takim udogodnieniem dla obywateli Ukrainy będą e-wizyty w języku ukraińskim.

fot. Pixabay

W konsultacjach online będzie uczestniczył zarówno ekspert urzędu jak i tłumacz, a interesanci otrzymają informacje bez wychodzenia do urzędu.

Ukraińcy będą mogli otrzymać pomoc w złożeniu wniosków o świadczenie dla rodzin np. 500+ i w założeniu profilu na platformie usług elektronicznych ZUS. E-wizyta w języku ukraińskim to szansa na samodzielne załatwienie sprawy bez konieczności przychodzenia do placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Aby skorzystać z e-wizyty wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon z dostępem do Internetu.

Podczas e-wizyty obywatele Ukrainy będą mogli otrzymać pomoc w wielu sprawach, można poprze witrynę zakładu wybrać termin i tematykę wirtualnej konsultacji, ale też zgłosić się z własną, indywidualną sprawą:

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. Ukrainiec może skorzystać także w obecności swojego tłumacza. Taką informację należy podać jeszcze w trakcie rezerwacji takiej e-wizyty. Aby uzyskać dane w swojej indywidualnej sprawie, konieczny będzie numer PESEL, który trzeba podać

– informowała obcokrajowców, którzy szukają konsultacji z częstochowskim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rzecznik tej instytucji Beata Kopczyńska.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024