Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS w regionie od dzisiaj (15.03.) znów kieruje do sanatoriów. Niezbędny będzie test na koronawirusa

Facebook Twitter

O zgodzie resortu zdrowia na odmrożenie ruchu w uzdrowiskach już mówiliśmy. Teraz dobra wiadomość dla ubezpieczonych z Częstochowy i okolic, którzy czekają na wyjazdy rehabilitacyjne. ZUS informuje, że już od poniedziałku (15.03.) wznawia kierowanie pacjentów do sanatoriów.

O czym muszą pamiętać? Pytaliśmy rzecznik zakładu w naszym województwie.

Po otrzymaniu zawiadomienia należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu w kierunku Covid-19, dlatego przez wyjazdem do ośrodka rehabilitacynego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu ywkonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny

Jak dodaje Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, osoba która wybiera się do sanatorium nie będzie musiała płacić za test w kierunku koronawirusa.

Aby go wykonać należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu. Koniecznie na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny. Bardzo prosimy, by nie planować wyjazdu dopóki nie otrzymamy informacji z ośrodka o negatywnym wyniku testu.

Najnowszymi wytycznymi w sprawie skierowań do sanatoriów służą oczywiście konsultanci ZUS-u

– przypomina rzecznik instytucji Beata Kopczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj