Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZUS przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury

Facebook Twitter

ZUS przygotowuje się do wypłaty 14 emerytury, informuje urząd w naszym regionie. W poniedziałek (08.03.) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o kolejnym w tym roku dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym. Emerytura trafi do emerytów i rencistów razem z wypłatami świadczeń listopadowych.

ZUS przypomina o zmianach w zasiłkach dla młodych rodziców. Te weszły już w życie; Dzień otwarty w ZUSie

Wiadomo już, że czternastka dla seniorów wyniesie 1250 zł brutto.

Przypomnę, że jest to dodatkowe kolejne świadczenie realizowane przez ZUS. W kwietniu tego roku wypłacimy już po raz kolejny 13 emeryturę. 14 będzie przysługiwała osobom, które będą miały prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych, to jest m.in. emerytury, renty, renty socjalne i świadczenia przedemerytalnego. 14 nie otrzymają osoby, których prawo do tych świadczeń będzie zawieszone.

Jak informuje Beata Kopczyńska, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym województwie, nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków. 14-ta emerytura będzie przyznawana z urzędu.

Zgodnie z przepisami pełną kwotę otrzymają osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto. Pozostali otrzymają 14 pomniejszoną zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę, np. jeżeli ktoś pobiera emeryturę w wysokości 3 tys. złotych, 14 będzie przysługiwać w kwocie mniejszej o 100 zł

– informowała Beata Kopczyńska z ZUS-u w naszym województwie. Dla porządku przypomnijmy 13-ta emerytura zostanie wypłacona w kwietniu, a 14-tka w listopadzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj