Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego 8-latka. Czy zostaną zmienione zarzuty?

Facebook Twitter

Sprawa 8-letniego Kamilka z Częstochowy poruszyła całą Polskę, dziecko zmarło w poniedziałek (08.05.) rano po ponad miesięcznej walce lekarzy o jego życie. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, zapowiedzieli śledczy. Czy zostaną zmienione zarzuty dla matki i ojczyma?

sekcja zwłok

Sekcja zwłok zmarłego 8-latka

Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, jak zapowiedział jej rzecznik prok. Tomasz Ozimek – sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w środę (10.05.) w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka otrzymało polecenie zabezpieczenia ciała dziecka. W sekcji, którą przeprowadzą lekarze medycyny sądowej, weźmie udział prokurator i policyjny technik kryminalistyki.

Czy zarzuty zostaną zmienione?

Po uzyskaniu wstępnych wyników, będą podejmowane decyzje dotyczące zmiany zarzutów przedstawionych podejrzanym w sprawie Dawidowi B. i Magdalenie B. – ojczymowi i matce chłopca. Jak wiemy przed sądem stanie też Aneta J., ciotka Kamila oraz jej mąż Wojciech J. Prokuratura przedstawiła im zarzuty nieudzielenia pomocy.

O maltretowaniu chłopca mogło wiedzieć więcej osób dorosłych z jego otoczenia, które nie zareagowały. Jest to przedmiotem śledztwa, podobnie jak kwestia działań pomocy społecznej, służb miejskich i szkół, zarówno w Częstochowie jak i w Olkuszu, gdzie wcześniej mieszkała rodzina.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj