Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zostań obrazem. Zachęca Muzeum Częstochowskie

Facebook Twitter

Czy masz może ochotę stać się bohaterem obrazu Jacka Malczewskiego, Włodzimierza Tetmajera, Józefa Mehoffera, czy Władysława Jarockiego? Zachęca do tego Muzeum Częstochowskie. Akcja organizowana przez muzea na całym świecie trafiła też na nasze podwórko.

fot. bodobe/pixabay.com

Na czym polega? Wyjaśnia Agnieszka Świerzy:

Zachęcamy Państwa do tego, abyście spróbowali odtworzyć te obrazy, sytuację, postaci, scenerię w przestrzeni w której się znajdujecie, czyli w domu, w ogrodzie itd.. W zaprezentowanych przez nas pracach znajdują się portrety kobiet, mężczyzn, dzieci, więc jest możliwość wyboru. Wybraliśmy 6 obrazów ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego, wszystkie są prezentowane na wystawach stałych w Galerii Dobrej Sztuki lub w ratuszu.

„Naśladowanie dzieł sztuki” – to dość popularna w ostatnim czasie zabawa, ale nikt jeszcze nie interpretował i inscenizował plastycznie obrazów z naszej kolekcji, dodaje Agnieszka Świerzy z Muzeum Częstochowskiego:

Do tej akcji można podejść bardzo różnorodny. Może to być kolaż, fotografia może to być też film. te materiały można przesłać na adres zostanobrazem@muzeumczestochowa.pl (…). Później najciekawsze prace będą publikowane w naszych mediach społecznościowych.

Liczy się kreatywność, poczucie humoru i inwencja twórcza. Prace można przesłać na adres zostanobrazem@muzeumczestochowa.pl, szczegóły znajdziecie też na profilu fb Muzeum Częstochowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj