Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zorganizowane grupy przestępców hazardowych rozbite. Zatrzymania w Częstochowie i powiecie

Facebook Twitter

To była szeroko zakrojona akcja związana z nielegalnym hazardem na Śląsku. Wpadły dwie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się nielegalnymi grami i czerpiące z hazardu ogromne korzyści. Do zatrzymań doszło też na terenie Częstochowy.

W śledztwie śląscy policjanci współdziałali z funkcjonariuszami Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Rozbili dwie grupy przestępcze na naszym terenie. Łącznie zatrzymali 17 członków gangów i zlikwidowali 38 punktów z nielegalnymi maszynami hazardowymi.

Oprócz przechwyconych 209 automatów i ruletki do gry funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 mln złotych w różnych walutach oraz luksusowy samochód. Ponadto okazało się że 4 nieuczciwych celników miało powiązania z grupami przestępczymi. Działania mundurowych trwały w 11 komendach w regionie, w tym w Częstochowie, Lublińcu, Zawierciu, Myszkowie oraz na terenie powiatu częstochowskiego czy kłobuckiego. Wśród zatrzymanych jest 34-letni lider jednego z gangów. Zorganizowany nielegalny hazard prowadzili od stycznia 2018 roku. Grozi im do 10 lat więzienia, szefowi gangu nawet 15 lat za kratami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj