Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zobacz interaktywną wystawę robotów, nie tylko na Dzień Dziecka

Facebook Twitter

To dobra propozycja na weekend, albo wolny czas rodzinny, szczególnie przed zbliżającym się Dniem Dziecka. W Częstochowie gości szczególna międzynarodowa Wystawa Robotów. Zwiedzimy ją w Centrum Handlowym M1.

Komu możemy ją polecić?

Dla całej rodziny – i dorośli, i dzieci mogą spędzić tutaj dużo czasu. To tutaj znajduje się Międzynarodowa Wystawa Robotów. Mamy bardzo dużo robotów – 70 robotów z całego świata. Mamy różne pokazy, strefy wirtualnej rzeczywistości i warsztaty. Będziemy pracować do 20 czerwca.

Jak mówi Maria Sałaniewicz w RoboPark zobaczymy wiele atrakcji interaktywnych, zaplanowano na prawie cały miesiąc też liczne warsztaty dla dzieci:

Mamy warsztaty rysowania długopisem 3D. Można zrobić dowolny obrazek i zabrać sobie do domu na pamiątkę. Mamy takie duże balony święcące – do środka wkładamy różne piórka, kulki, brokat. Mamy jeszcze robienie slajmów i warsztaty z programowania. Można zaprogramować robota, on może chodzić i tańczyć. Dziecko może samo to zrobić.

Jak mówi Maria Sałaniewicz, na miejscu można zobaczyć prawdziwy teatr robotów, można też nauczyć się sterować dronami, czy poznać świat wirtualnej rzeczywistości.

Wystawa robotów w M1 dostępna jest do 20 czerwca, od wtorku do niedzieli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022