Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oszuści matrymonialni w internecie

Facebook Twitter

Przed łatowiernością przestrzega częstochowian policja, bo jedna z mieszkanek straciła już znaczną sumę pieniędzy. Mowa o działalności oszustów matrymonialnych w internecie. Działają na popularnych portalach randkowych.

Ofiarą jednego z nich padła 58-letnia mieszkanka Częstochowy. Kobieta miała otrzymać od nowo poznanego obcokrajowca paczkę z wartościowymi rzeczami oraz pieniędzmi. Warunkiem było pokrycie kosztów przesyłki. Wykonując przelew kobieta straciła ponad 6,5 tys. zł. Randkowicz udawał Brytyjczyka. Korespondencja internetowa była bardzo miła, a nowo poznany przyjaciel obiecywał, że niedługo przyjedzie do swojej sympatii do Polski w odwiedziny. Przedtem jednak wyjechał na krótko w interesach do Turcji i potrzebuje danych do przesyłki, którą musi wysłać do kraju. Paczka ponoć nie dotarła, a mężczyzna nakłonił kobietę by wpłaciła 11 tys. euro. Potem kontakt z oszustem się urwał.

Policjanci proszą o wyjątkową ostrożność w kontaktach z osobami w internecie, które mogą prowadzić do oszustw, prób wyłudzania oszczędności czy innych przestępstw.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj