Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znów kolejki do CCŚ. Tym razem po zaświadczenie ws. węgla

Facebook Twitter

Od kilku dni bardzo dużo interesantów ma Częstochowskie Centrum Świadczeń. Od 8 listopada można tutaj składać wnioski o wydanie zaświadczenia, które uprawnia do zakupu węgla po preferencyjnych cenach.

fot. czestochowa.pl

Wszystko w związku z rządowym programem powstałym w następstwie problemów z kupnem zimowego opału. Aby z niego skorzystać i uzyskać zaświadczenie, trzeba spełnić konieczne kryteria:

Lidia Czuma-Imiołczyk: Takie zaświadczenie wydawane jest dla osób, które mają już wypłacony dodatek węglowy lub też pozytywnie rozpatrzono wniosek o wypłatę dodatku węglowego. Istotną rzeczą jest, że wydajemy tylko jedno zaświadczenie na jeden adres, czyli jeżeli występuje wnioskodawca, na rzecz którego został wypłacony dodatek węglowy, może otrzymać takie zaświadczenie lub osoba, która wchodzi w skład gospodarstwa domowego

– informuje częstochowian Lidia Czuma-Imiołczyk, dyrektor w Częstochowskim Centrum Świadczeń. Bywa, że interesanci są w temacie zagubieni, choć samo wypisanie wniosku o wydanie zaświadczenia jest bardzo proste. Podajemy swoje dane i adres gospodarstwa domowego:

Lidia Czuma-Imiołczyk: Bardzo istotne jest również, żeby poświadczyć, że w sezonie grzewczym przypadającym na lata 2022-2023 nie został zakupiony węgiel po cenach niższych niż 2 tys. zł brutto za tonę. Do 30 listopada przyjmujemy nadal wnioski o wypłatę dodatku węglowego, jak i również innych źródeł ciepła. Jest ponad 14 tys. przyjętych wniosków o dodatek węglowy i około 600 wniosków na inne źródła ciepła.

Częstochowskie Centrum Świadczeń przyjmuje oczywiście papierowe wnioski, ale warto je składać drogą elektroniczną, gdyż w najbliższych dniach kolejki mogą jeszcze się wydłużyć:

Lidia Czuma-Imiołczyk: Wnioski można składać tradycyjnie, czyli w siedzibie Częstochowskiego Centrum Świadczeń przy ul. Sobieskiego 15. Można również składać drogą pocztową i drogą elektroniczną. Tutaj skupiły się wypłaty dodatków. Stąd też są dni, kiedy naszych świadczeniobiorców jest bardzo dużo i bardzo dużo telefonów, bardzo dużo zapytań mailowych.

Z powodu dużej liczby zainteresowanych przy okienkach, Centrum Świadczeń prosi o wyrozumiałość, gdyż na obsługę czasem trzeba poczekać dłużej. Informowała nas dyr. Lidia Czuma-Imiołczyk.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024