Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znów dofinansują in vitro, tym razem zgłoszenia tylko telefoniczne

Facebook Twitter

Tylko przez dwa dni i wyłącznie poprzez kontakt telefoniczny Urząd Miasta czeka na zgłoszenia par, które chcą otrzymać dofinansowanie do zabiegu in vitro. Zmiany w organizacji miejskiego programu wymusiła pandemia.

Są jednak zabezpieczone fundusze w kasie miasta i nie zmienia się wysokość możliwego dofinansowania, do 5 tys. złotych na jedną procedurę:

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną zgłoszenia do udziału w programie będą przyjmowanie telefonicznie w godzinach od 9:00 do 15:00. Informację o terminie przyjmowania wniosków w Urzędzie Miasta Częstochowy będzie przekazywana podczas dokonywania telefonicznego zgłoszenia udziału w programie. Wnioski o objęcie dofinansowania wraz z oświadczeniem dostępne są w biuletynie informacji publicznej.

Miasto w ostatnich latach wyasygnowało więcej środków na dofinansowania w tym zakresie. Miejski program cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem już od 9 lat, informuje Sylwia Bielecka z częstochowskiego magistratu:

W budżecie Częstochowy na realizację programu zabezpieczono 150 tys, złotych. Zabiegi finansujemy już 9 rok. Od 2012 roku dzięki dofinansowaniu miasta urodziło się już 27 dziewczynek i 27 chłopców, w tym 5 par bliźniąt. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie w najbliższy czwartek i piątek. 

Ważne terminy i telefony znajdziecie również na www.radiojura.pl. Zainteresowane częstochowskie pary informowała Sylwia Bielecka.

Urząd Miasta przyjmie zgłoszenia zainteresowanych par telefonicznie pod nr 34/3707123 25 i 26 lutego w godzinach od 9-15 – informuje częstochowski magistrat – Informacja o terminie przyjmowania wniosków w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 będzie przekazywana podczas dokonywania telefonicznego zgłoszenia udziału w programie. Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj