Znikają karty pojazdu i srebrne nalepki z szyby samochodu
Weszły w życie nowe przepisy drogowe, co oznacza, że nie będą już wydawane karty pojazdu i nalepki kontrolne. Informuje o tym kierowców częstochowski magistrat.

Na pewno znika karta pojazdu, ale i kłopotliwe naklejki z przedniej szyby samochodu. Ich usuwanie i wymienianie na nową było kłopotliwe przy kupnie samochodu na wtórnym rynku. Ponadto to ulga dla portfela, bo nie trzeba będzie za dokument i nalepki płacić. Oznacza to oszczędność kwoty 94,50 zł podczas rejestracji auta np. sprowadzonego z zagranicy.
Karty pojazdów obowiązywały od 23 lat. Od 4 września dokument nie jest już wydawany i nie jest też wymagany. Oczywiście kartę pojazdu możemy schować na pamiątkę na dnie szuflady, albo zwrócić w częstochowskim urzędzie, w referacie rejestracji pojazdów Wydziału Spraw Obywatelskich. Błyszczącą nalepkę na szybie naszego samochodu możemy zostawić, albo usunąć.
Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!