Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmieniają się od najbliższego naboru kryteria do przedszkoli i podstawówek, przypomina miasto

Facebook Twitter

Zmieniają się kryteria dotyczące rekrutacji do przedszkoli i szkół. Wejdą w Częstochowie w życie wraz z nowym, wiosennym naborem do miejskich placówek.

fot. Pixabay

Przypomina jednak o nich rodzicom magistrat:

Włodzimierz Tutaj: Wśród kryteriów naboru do miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych punktowane ma być stałe zameldowanie w Częstochowie dziecka oraz przynajmniej jednego z rodziców. Punkty mogą pomóc w przyjęciu do wybranego przedszkola lub szkoły poza naszym obwodem szkolnym. Bez względu na kryteria i liczbę punktów wszystkie dzieci mieszkające w Częstochowie są przyjmowane zarówno do publicznych szkół, jak i przedszkoli

– mówił Włodzimierz Tutaj z Urzędu Miasta. Nie może być sytuacji, w której braknie miejsca dla jakiegokolwiek dziecka. Zdobycie jak największej liczby punktów może jednak być pomocne w wyborze konkretnej placówki, szczególnie w przypadku tych mocno obleganych:

Włodzimierz Tutaj: Liczba punktów w rekrutacji może mieć znaczenie w przypadku starania się o przyjęcie dziecka do przedszkola, w którym liczba kandydatów jest większa niż liczba miejsc. Takich przedszkoli w Częstochowie jest całkiem sporo. W przypadku większej liczby punktów można dostać się do przedszkola tzw. pierwszego wyboru np. najbliżej miejsca zamieszkania lub pracy któregoś z rodziców lub opiekunów dziecka.

Zmiany w punktacji do przedszkoli, ale zmienią się również kryteria związane z rekrutacją do szkół podstawowych. Tu też ważna dla uczniów pozostanie kwestia miejsca zamieszkania:

Włodzimierz Tutaj: Punktacja może mieć też znaczenie w naborze do szkoły podstawowej, jeżeli wybieramy dla dziecka szkołę poza obwodem szkolnym, w którym mieszkamy. Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci z danego obwodu szkolnego, a dla kandydatów spoza obwodów, w przypadku wolnych miejsc liczą się kryteria i odpowiadająca im liczba punktów. Zmiany w kryteriach dotyczących rekrutacji wynikają z potrzeby zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Częstochowy, którzy udokumentowali to poprzez dopełnienie obowiązku stałego zameldowania w naszym mieście.

Władze miasta chcą premiować obywateli, którzy dopełnili obowiązku meldunkowego i formalnie zasilają społeczność miasta. Informował rodziców uczniów i przedszkolaków Włodzimierz Tutaj, rzecznik w częstochowskim magistracie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj