Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmieniają się nam wakacyjne plany, bo podróżowanie zagraniczne obarczone jest wieloma ograniczeniami

Facebook Twitter

Chętniej wybieramy w te wakacje zagraniczne kierunki podróży, ale cały proces w tym sezonie się skomplikował. Szczególnie przy powrocie z krajów spoza strefy Schengen.

fot. Pixabay

Podróżujący niezależnie od środka transportu: pieszo, indywidualnie czy zbiorowo podlegają 10-dniowej kwarantannie wjazdowej do Polski.

Rząd wprowadził 10-dniową kwarantannę dla osób spoza strefy Schengen i to automatycznie zmienia nam również zapotrzebowanie na niektóre kierunki. Mówimy tu o osobach mieszkających na wyspach w Wielkiej Brytanii, ale również mówimy tu o Egipcie, Tunezji, Maroku – o tych krajach, które nie należą do Schengen, gdzie klienci będą zobowiązani do co najmniej 7-dniowej kwarantanny i testu, a jeżeli nie będzie testu to 10-dniowej kwarantanny po powrocie.

Jak mówi Artur Grocholski, właściciel biura turystycznego w Częstochowie, te przepisy zmieniają wielu osobom turystyczne plany. Dla przykładu jeśli przekroczyłeś granicę Polski 14 lipca to 21 lipca możesz wykonać test zwalniający z kwarantanny. Osoby, które po przylocie przebywają w kraju nie dłużej niż dobę i posiadają bilet powrotny w ciągu 24 godzin – są z kwarantanny zwolnione. Klienci biur podróży dopytują o wszelkie zmiany, lokalne restrykcje i ograniczenia, mówią przedstawiciele lokalnych touroperatorów:

Należy to do naszych obowiązków, informowanie klientów, jakie kraje są, z jakimi restrykcjami, czy obowiązkiem posiadania czego zobowiązani. To samo jest na gov.pl, to samo jest zobowiązany przedstawić każdy Tour-Operator. W związku z tym klient rozmawiając o wyjeździe z danego Tour-Operatora otrzymuje już niezbędne informacje

– dodaje Artur Grocholski z jednego z biur podróży w Częstochowie. Dodajmy jeszcze dwa słowa o karcie lokalizacji. Od 17 lipca osoba przekraczająca granicę Polski samolotem – przed odprawą – wypełni kartę lokalizacji podróżnego w formie elektronicznej lub kartę lokalizacji w postaci papierowej przekazaną przez personel pokładowy. Będzie w ruchu lotniczym obowiązkowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj