Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP

Facebook Twitter

Warto przejrzeć nowy szykowany na kolei rozkład jazdy, szczególnie że wejdzie w życie jeszcze przed największym ruchem pasażerów w okresie świąt. Zmiany zaczną obowiązywać 8 grudnia.

Na pewno musimy nauczyć się nowych godzin odjazdów, także na kursach które dotąd funkcjonowały na co dzień, godziny zmienią się o kilka lub kilkanaście minut. W tygodniu PKP doda wie pary pociągów dla podróżujących na linii Katowice – Częstochowa. Pojawi się po zmianach dodatkowe połączenie z Katowic do Lublińca. Trochę nowości pojawia się w rozkładzie właśnie na trasie Częstochowa – Lubliniec. Nie będzie już pociągu przyjeżdżającego do naszego miasta o 17.45, pojawi się za to wieczorny pociąg o 21.19. Ostatni kurs z dworca głównego do Lublińca odjedzie blisko godzinę wcześniej niż obecnie. Zyskaliśmy i dodatkowe zmiany, jak sobotni kurs z Częstochowy do Koluszek, który w nowym rozkładzie weekendowo pojedzie tylko do Piotrkowa Trybunalskiego, a w niedziele dotrze do Radomska. Wśród poprawionych odjazdów są i nowe połączenia z i do Częstochowy na tej trasie. Będą to dwa pociągi dziennie, poranne i popołudniowo-wieczorne.

Szczegółów warto już szukać na stronach i w rozkładach przewoźników w naszym regionie. Informacje znajdziecie też na dworcach PKP.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj