Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmiany w organizacji ruchu w Częstochowie miały zacząć obowiązywać 3 listopada. W niektórych miejscach już możemy je zauważyć

Facebook Twitter

Znów zamieszanie wokół informacji przekazywanych przez MZD. Zarząd Dróg zapowiadał, że zmiany organizacji ruchu w związku ze wznowieniem prac na DK91 w Częstochowie zaczną obowiązywać od 3 listopada. Tak się jednak nie stało. Od rana odbieramy telefony od zaskoczonych słuchaczy.

Konkretnie chodzi o ulicę Racławicką. Tą drogą przejedziemy już tylko w jednym kierunku – tylko w stronę ulicy Dąbrowskiego. Tak było już wczoraj (1.11). Posypały się rano mandaty dla kierowców, którzy nie zważając na ustawione nowe znaki, jeździli na pamięć, czyli w obu kierunkach. Bądźcie czujni. W tym rejonie patrole drogówki wyjątkowo często dziś kursują.

Dlaczego zmiany na Racławickiej obowiązują wcześniej, niż zapowiadano?

Mamy odpowiedź z Miejskiego Zarządu Dróg:

Jednokierunkowy ruch wprowadzony na ul. Racławickiej zaskoczył kierowców już 1 listopada. Byli napominani przez policjantów w tym rejonie, po tym jak okazało się, że jeżdżą na pamięć mimo ustawionych nowych znaków. Nie da się już w Racławicką skręcić w prawo z ul. Dąbrowskiego.

Będzie wprowadzone jeszcze dodatkowe oznakowanie

– informuje Miejski Zarząd Dróg.

Maciej Hasik: Wykonawca oznakowania związanego ze zmianą organizacji ruchu z uwagi na ogrom tego zadania, wprowadzał sukcesywnie te zmiany, które łącznie będą obowiązywać w całym mieście. Co do koniecznych prac do wykonania wcześniej, wykonawca chcąc wprowadzić zmiany kierunkowe, jeśli chodzi o poruszanie się na ul. Jasnogórskiej i Racławickiej, zrobił to wcześniej. Prosimy o to, żeby już wcześniej, ale przede wszystkim od jutra patrzeć na znaki i poruszać się wedle oznakowań.

Dodatkowe znaki mają jeszcze informować zmotoryzowanych o prawidłowych kierunkach poruszania się w mieście

– informuje Maciej Hasik z MZD. Drogowcy sukcesywnie montowali znaki, bo do oznakowania na nowo jest wiele odcinków w Częstochowie. Zmiany odbywają się oczywiście za zgodą Biura Inżyniera Ruchu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj